Forum ogrodyzimowe-roslaniec.pl

Pełna wersja: Komputer do nauki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zawsze twierdziłem, że komputer przenośny do nauki nie jest mi potrzebny. Dopiero teraz w szkole średniej uświadomiłem sobie, że wcale tak nie jest. Jednym słowem potrzebuję komputer i to bardzo szybko. Nie wiem tylko co wybrać, bo na rynku jest tego bardzo dużo. Proszę o poradę w tej kwestii.
No masz się nad czym zastanawiać. Na rynku jest tyle różnych marek komputerów, że trzeba przeprowadzić dość mocną analizę. Jeśli mogę ci coś doradzić to wybieraj oczywiście te komputery, które mają bardzo dobre parametry. Sprawdzony sprzęt jest zawsze najlepszy.
Ja pamiętam jeszcze czasy, gdzie najlepszym źródłem wiedzy były książki i zeszyty. A teraz nawet uczniowie w szkołach podstawowych mają dostęp do komputerów najwyższej klasy. Świat idzie mocno do przodu i pewnie to jeszcze nie koniec rewolucji.
Jeśli chodzi o konkretne wskazanie sprzętu, to muszę przyznać, że bardzo dobre parametry ma Lenovo ThinkPad T. Poradzi sobie w każdej trudnej sytuacji. Ma spore możliwości obliczeniowe i dobrą grafikę, dlatego spokojnie może służyć do nauki i nie tylko.
Ja używam z kolei szybkiego HP Z Book, którego otrzymałam w prezencie od moich rodziców. Bardzo ciekawy komputer, który jak na razie jest moim jedynym na stanie. Generalnie praktycznie cały czas mi towarzyszy, bo mam małą matrycę co znacznie ułatwia jego przenoszenie.
Dla mnie oprócz samym parametrów technicznych ważny jest także serwis samego sprzętu. Muszę mieć dostęp do serwisantów w każdej chwili, a takie system jest w stanie zapewnić obsługa online. Teraz to już chyba norma, że najwięksi producenci komputerów pozwalają klientom komunikować się ze swoimi serwisantami.
Muszę koniecznie polecić ci ThinkPada T540p, którego poznałam kilka miesięcy temu, gdy byłam na urlopie. Wtedy to wraz z moim chłopakiem braliśmy udział w publicznym teście komputerów i właśnie ten model wygrał. Wtedy też postanowiłam, że i ja skuszę się na zakup, a teraz mogę trochę o nim opowiedzieć.
Przekierowanie