Forum ogrodyzimowe-roslaniec.pl

Pełna wersja: Zaniżone koszty odszkodowania do faktycznej szkody co robić?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, potrzebuję pomocy. Kilka tygodni temu miałam wypadek, to nie byłą moja wina. Szkody nie są jakieś bardzo duże, ale to i tak dużo kosztuje. Oczywiście wszystko zgodnie przepisami zgłosiłam do ubezpieczyciela, ale to co tam wyliczyłto nawet w połowie nie pokrywa faktycznych kosztów. I to jest właśnie problem. Co mogę jeszcze zrobić, by otrzymać zwrot faktycznych kosztów.
Możesz się jeszcze ubiegać o odszkodowanie AC. Oczywiście jeśli byłaś ubezpieczona od auto casco. Nawet jeśli nie jest to twoja wina, być może twój ubezpieczyciel da ci więcej.
Musisz wiedzieć, zę z odszkodowaniami OC jest tak, że musisz wszystko dobrze udokumentować, najlepiej jak wycena jest robiona w warsztacie na podstawie realnych kosztów naprawy. Jest doskonale, jeśli jest to ten sam warsztat w którym będziesz naprawiać auto.
W takim wypadku najbardziej ci pomorze Avista Polska. Ta firma skupuje tego typu odszkodowania lub jeśli nie interesuje cię sprzedaż to mogą ci pomóc w otrzymaniu dopłaty do odszkodowania. Musisz im tylko dostraczyć odpowiednie papiery.
Od decyzji zazwyczaj można się odwołać lub złożyć reklamację, niektórzy sięgają po pomoc do rzecznika finansowego.
Normalnie z tymi ubezpieczeniami to można się wkurzyć. Jak ja ich wszystkich nienawidzę. Myślą, że mogą wszystko. Człowiek im regularni płaci, ale jak potem przychodzi do wypłaty odszkodowania to się odwracają na pięcie. Już nieraz tak miałem i wiem w jakiej sytuacji jesteś. To zwykli oszuści. Nie ma na nich siły.
Oczywiście są pod tym względem lepsze i gorsze towarzystwa ubezpieczeniowe, ale generalnie każde chociaż trochę zaniża faktyczne koszty, dlatego więc najlepiej od razu powierzyć sprawę specjaliście, który się na tym zna. Są firmy, które skutecznie dochodzą tego typu odszkodowań.
Aha, trochę mnie pocieszyliście, może jeszcze coś da się zrobić i odzyskam swoje pieniądze, bo nie ukrywam, że musiałabym wydać wszystkie moje oszczędności a na to mnie nie stać.
Przekierowanie