Forum ogrodyzimowe-roslaniec.pl
Zaniżone koszty odszkodowania do faktycznej szkody co robić? - Wersja do druku

+- Forum ogrodyzimowe-roslaniec.pl (http://ogrodyzimowe-roslaniec.pl)
+-- Dział: Wolność słowa (/Forum-Wolno%C5%9B%C4%87-s%C5%82owa)
+--- Dział: Pozostałe itp. (/Forum-Pozosta%C5%82e-itp)
+--- Wątek: Zaniżone koszty odszkodowania do faktycznej szkody co robić? (/Thread-Zani%C5%BCone-koszty-odszkodowania-do-faktycznej-szkody-co-robi%C4%87)

Zaniżone koszty odszkodowania do faktycznej szkody co robić? - PaniKangur - 08-22-2016 05:52 AM

Witam, potrzebuję pomocy. Kilka tygodni temu miałam wypadek, to nie byłą moja wina. Szkody nie są jakieś bardzo duże, ale to i tak dużo kosztuje. Oczywiście wszystko zgodnie przepisami zgłosiłam do ubezpieczyciela, ale to co tam wyliczyłto nawet w połowie nie pokrywa faktycznych kosztów. I to jest właśnie problem. Co mogę jeszcze zrobić, by otrzymać zwrot faktycznych kosztów.

Zaniżone koszty odszkodowania do faktycznej szkody co robić? - strusiowa33 - 08-22-2016 06:23 AM

Możesz się jeszcze ubiegać o odszkodowanie AC. Oczywiście jeśli byłaś ubezpieczona od auto casco. Nawet jeśli nie jest to twoja wina, być może twój ubezpieczyciel da ci więcej.

Zaniżone koszty odszkodowania do faktycznej szkody co robić? - AntoninaKarolina - 08-22-2016 07:59 AM

Musisz wiedzieć, zę z odszkodowaniami OC jest tak, że musisz wszystko dobrze udokumentować, najlepiej jak wycena jest robiona w warsztacie na podstawie realnych kosztów naprawy. Jest doskonale, jeśli jest to ten sam warsztat w którym będziesz naprawiać auto.

Zaniżone koszty odszkodowania do faktycznej szkody co robić? - Dziobak1987 - 08-22-2016 10:00 AM

W takim wypadku najbardziej ci pomorze Avista Polska. Ta firma skupuje tego typu odszkodowania lub jeśli nie interesuje cię sprzedaż to mogą ci pomóc w otrzymaniu dopłaty do odszkodowania. Musisz im tylko dostraczyć odpowiednie papiery.

Zaniżone koszty odszkodowania do faktycznej szkody co robić? - AntoninaKarolina - 08-22-2016 10:58 AM

Od decyzji zazwyczaj można się odwołać lub złożyć reklamację, niektórzy sięgają po pomoc do rzecznika finansowego.

Zaniżone koszty odszkodowania do faktycznej szkody co robić? - MateuszKopaliński - 08-22-2016 11:55 AM

Normalnie z tymi ubezpieczeniami to można się wkurzyć. Jak ja ich wszystkich nienawidzę. Myślą, że mogą wszystko. Człowiek im regularni płaci, ale jak potem przychodzi do wypłaty odszkodowania to się odwracają na pięcie. Już nieraz tak miałem i wiem w jakiej sytuacji jesteś. To zwykli oszuści. Nie ma na nich siły.

Zaniżone koszty odszkodowania do faktycznej szkody co robić? - strusiowa33 - 08-22-2016 02:33 PM

Oczywiście są pod tym względem lepsze i gorsze towarzystwa ubezpieczeniowe, ale generalnie każde chociaż trochę zaniża faktyczne koszty, dlatego więc najlepiej od razu powierzyć sprawę specjaliście, który się na tym zna. Są firmy, które skutecznie dochodzą tego typu odszkodowań.

Zaniżone koszty odszkodowania do faktycznej szkody co robić? - PaniKangur - 08-22-2016 04:19 PM

Aha, trochę mnie pocieszyliście, może jeszcze coś da się zrobić i odzyskam swoje pieniądze, bo nie ukrywam, że musiałabym wydać wszystkie moje oszczędności a na to mnie nie stać.