Forum ogrodyzimowe-roslaniec.pl
Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek ślubnych? - Wersja do druku

+- Forum ogrodyzimowe-roslaniec.pl (http://ogrodyzimowe-roslaniec.pl)
+-- Dział: Życie i jego tajemnice (/Forum-%C5%BBycie-i-jego-tajemnice)
+--- Dział: W pracy i biznesie (/Forum-W-pracy-i-biznesie)
+--- Wątek: Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek ślubnych? (/Thread-Na-co-zwr%C3%B3ci%C4%87-uwag%C4%99-przy-wyborze-obr%C4%85czek-%C5%9Blubnych)Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek ślubnych? - Dziobak1987 - 10-23-2017 07:46 AM

Termin ślubu tuż tuż, więc czas się rozejrzeć za obrączkami. Przeglądałem co prawda różne modele z narzeczoną, ale chciałem tez zapytać o radę na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączki żeby posłużyła mi juz na całe życie?


Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek ślubnych? - PaniKangur - 10-23-2017 10:09 AM

Przede wszystkim ważna jest próba obrączki. Te z próbą 333 jak pewnie sam zauważyłeś są tańsze, ale też czas odbija na nich szybciej swoje znamię. Chociaż nie powiem, niektórzy jubilerowie mówią że próba 333 jest bardzo trwała, bo ma duzo domieszek a mało złota, a wiadomo im wyższa próba, tym więcej złota, tym obrączka jest bardziej miękka. Moim zdaniem optymalne jest próba 585.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek ślubnych? - Germa - 10-23-2017 11:02 AM

Podpisuję się pod tym co napisała koleżanka. Osobiście kupuję prawie wyłącznie biżuterię próby 585. Ma sporo złota, a wyroby mimo wszystko są bardzo wytrzymałe i tez złoto 585 ma ładny kolor.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek ślubnych? - DannyD - 10-23-2017 01:47 PM

z tym kolorem, to się nijak nie ma do próby. chodzi o domieszki metali do złota, złoto typowo żółte ma sobie domieszkę srebra i małą ilośc miedzi, złoto czerwone (kiedyś mówiło się ruskie) ma więcej domieszki miedzi i temu złoto ma bardziej czerwony odcień.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek ślubnych? - ZaskoczonaKasia - 10-23-2017 03:20 PM

Jesli chodzi o obrączki ślubne, to też polecałabym złoto próby 585, jest to najbardziej popularna próba stosowana w jubilerstwie ślubnym (ma optymalną proporcję między złotem a domieszkami innych metali) i na pewno obrączki 14 karatowe posłużą wam latami. Polecałabym tez zamówić obrączki z soczewką po wewnętrznej stronie, dzięki niej skóra się nie odparza w miejscu gdzie stale znajduje się obrączka. Co do wzorów, wiadomo trudno dyskutowac z gustami, ale moim zdaniem najlpesze są obączki klasyczne, proste, takie jak np. te http://virago.sklep.pl/12-obraczki-slubne. Z czasem zmienia się i moda i upodobania a czysta elegancja zawsze będzie na topie.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek ślubnych? - Dziobak1987 - 10-23-2017 04:51 PM

tak się właśnie skłanialiśmy ku obrączkom w bardziej klasycznych kształtach i dziękuję za link do sklepu Virago, bo znaleźliśmy te same obrączki co wybraliśmy w innym sklepie, ale znacznie taniej Smile A jeśli chodzi o tą soczewkę, to w każdej obrączce ona jest czy trzeba domówić przy zamówieniu?


Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek ślubnych? - ZaskoczonaKasia - 10-23-2017 07:19 PM

Tego nie wiem, to zależy chyba od producenta i grubości obrączki. Zapytaj przy składaniu zamówienia, tak będzie najpewniej Smile